MiklikowskaPsycholog

Jak działamy

Na początku ważne jest poznanie się. Zdaję sobie sprawę, jak istotne dla Ciebie i naszej pracy jest zaufanie i poczucie bezpieczeństwa- to dla mnie podstawa do budowania relacji z Tobą. Ja postaram się dowiedzieć o Tobie i problemie, który chcesz rozwiązać jak najwięcej, by móc jak najprecyzyjniej przedstawić Tobie plan oraz długość leczenia. Zwykle zajmuje to od 1-3 spotkań. Następnie zawieramy słowny kontrakt, dzięki któremu jasne będą między innymi terminy i częstotliwość spotkań, formy płatności, granice terapeutyczne.

 

Podczas sesji terapeutycznych pomagam Tobie przede wszystkim zrozumieć siebie i swoje reakcje. Służę pomocą w uzyskaniu szerszej perspektywy siebie i swojej sytuacji życiowej. Razem zastanawiamy się nad sposobami wpływu na zmianę. W zależności od charakteru zgłaszanego problemu omawiamy między innymi Twoje najważniejsze relacje z innymi ludźmi, sposób funkcjonowania w różnych obszarach życiowych, istotne doświadczenia i przeżycia, bieżące wydarzenia. Wierzę w metodę leczenia opartą na współpracy, gdzie wspólny wysiłek pacjenta i psychoterapeuty gwarantuje poprawę samopoczucia.

 

Zdarza się, że problem, z którym zwracasz się do mnie, wymaga odbycia jedynie kilku spotkań by uzyskać satysfakcjonującą poprawę. Czasami trwa to nieco dłużej, nawet do dwóch lat cotygodniowych wizyt, aby zmiany były trwałe. Wszystko wyjaśni się po pierwszych naszych spotkaniach i omówieniu celów, które chcesz osiągnąć.

 

Psychoterapia jest procesem ciekawym i rozwijającym, z drugiej strony potrafi zawierać w sobie trudne momenty. Zmierzenie się z nimi jest jednak kluczowym elementem osiągnięcia zmiany. Wtedy właśnie istotna jest obecność psychoterapeuty, który pomoże się z nimi skonfrontować i dzięki temu będziesz mógł pójść dalej drogą prowadzącą do rozwoju i poprawy samopoczucia.

Skontaktuj się z nami

Regulamin plików cookies